O mně

Jana Buková

Zdravotní sestra s praxí v různých oborech, které pomohly rozšířit obzory ohledně lidského těla všech věkových kategorií. Ve spojení s několika masérskými rekvalifikačními kurzy lze nyní získané vědomosti a zkušenosti nabídnout široké veřejnosti.

Můj příběh

Od skončení střední školy pracuji ve zdravotnictví. Jako zdravotní sestra jsem si prošla mnohými odděleními – od novorozeňat až po domov důchodců a rozšířila jsem tak své poznání lidského těla v každém věku. K tomu mě zajímá fyzioterapie, rehabilitace i alternativní medicína aj. Poznatky jsem dosud využívala v domácích masážích pro známé.

Dlouho jsem snila o tom, že bych si jednou otevřela vlastní salón, kde by se tyto zkušenosti daly uplatnit. Ovšem z nejrůznějších důvodů se k tomu naskytla příležitost až nyní a já se ji rozhodla využít. Masáže provozuji rekreačně již téměř 20 let a nyní bych je chtěla poskytovat profesionálně. Nabízím tak své služby, znalosti a informace z nejrůznějších druhů masáží veřejně.

Absolvované kurzy

 • Sportovní masáž

  Jedná se o základní praktiky provádění masáží. Masáž slouží k uvolnění svalstva a pohybového aparátu.

 • Těhotenské masáže

  Těhotenská masáž je celotělová masáž, při které nastávající maminka zaujímá polohy v sedě, v leže na boku a na zádech s vypodložením hlavy, bříška a dolních končetin.

 • Čínská tlaková masáž

  Čínská tlaková masáž využívá znalostí akupunkturních drah a bodů a stimulace energie v meridiánech – orgánových drahách. Masáž je vhodná pro ty, komu nevadí zmáčknutí některých citlivějších bodů.

 • Reflexní masáž chodidel

  Reflexní terapie je šetrná a účinná technika, která aktivuje přirozené léčebné procesy organismu a přispívá k obnovení rovnováhy v těle.

 • Trigger points

  Trigger point neboli spoušťové body. Noční můra lidí kteří mají problémy s bolestí těla, ale také masérů kteří se s touto anomálií u svých zákazníků setkávají a často jim nedokážou pomoci.

 • Dornova metoda

  Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.

 • Breussova masáž

  Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády.

 • Kurz mobilizačních technik

  Tato metoda se využívá k uvolnění blokád, svalových spasmů (Trp), reflexních změn a uvolnění napětí v našem těle.

 • Lymfatická masáž nohou

  Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu.

 • Kraniosakrální terapie

  Celostní metoda zaměřená na podporu zdraví. Ošetření kraniosakrální terapií podporuje znovunalezení rovnováhy na fyzické i psychické rovině. Tím ovlivňuje širokou škálu obtíží.

V nejbližší době se chystám rovněž na kurzy tejpování, které se mi krom jiného hodí i k tejpování známých, se kterými běháme orientační běh. Ač je orienťák považován za jeden z nejzdravějších a nejkomplexnějších sportů, je potřeba dávat obzvlášť pozor hlavně na klouby, které mohou v náročném terénu velmi trpět. 

Zdravotní cvičení

Jsem certifikovaným cvičitelem zdravotně tělesné výchovy pro všechny věkové kategorie. Několik let jsem vedla cvičení různých skupin. Pokud byste měli zájem o zdravotní cvičení, skupinové či individuální nebo o skupinové cvičení v bazéně, kontaktujte mne prosím na jana@masazebukova.cz nebo zde.

Přesunout se na začátek